Windows 7'de nasıl bir kablosuz ağa bağlanılır

avatar cabbar
Forum Üyesi
30-09-2023, Saat: 19:17
194
#1
Yorumu Paylaş

Windows 7'de bir kablosuz ağa bağlanmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

1. **Kablosuz Ağ Simgesini AçınÖpücük At* Ekranın sağ alt köşesindeki görev çubuğunda kablosuz ağ simgesini (genellikle sinyal çubuğu şeklinde) bulun ve üzerine tıklayın. Bu, mevcut kablosuz ağları listeleyecektir.

2. **Kablosuz Ağı GörüntülemeÖpücük At* Liste, mevcut kablosuz ağları gösterecektir. Bağlanmak istediğiniz ağı seçin. Ağ adı (SSID) genellikle listede görüntülenir.

3. **Bağlantıyı KurmaÖpücük At* Seçtiğiniz kablosuz ağı belirledikten sonra "Bağlan" veya "Connect" seçeneğine tıklayın. Bu, ağa bağlanma işlemini başlatacaktır.

4. **Ağ Parolasını GirmeÖpücük At* Eğer ağa erişim için bir şifre gerekiyorsa, bir iletişim penceresi açılacak ve şifre girmeniz istenecektir. Şifreyi girin ve "Bağlan" veya "Connect" düğmesine tıklayın.

5. **Bağlantı DurumuÖpücük At* Bilgisayarınız, kablosuz ağa başarılı bir şekilde bağlandığında, görev çubuğundaki kablosuz ağ simgesi yeşil bir işaretle belirecektir. Artık kablosuz ağ üzerinden internete erişebilirsiniz.

6. **Bağlantıyı Kontrol EtmeÖpücük At* Bağlantınızın durumunu kontrol etmek için tarayıcınızı açın ve bir web sayfasını ziyaret edin. Sayfa görüntüleniyorsa, kablosuz ağa başarılı bir şekilde bağlandınız demektir.

Not: Eğer kablosuz ağın adını bilmiyorsanız, ağ adı ve şifresi genellikle ağın yönlendiricisinin altında veya yanında etiketlenmiştir.

Bağlandığınız kablosuz ağın özelliklerini ve ayarlarını daha fazla özelleştirmek için "Bağlantılar" (Network and Sharing Center) veya "Kablosuz Ağ Merkezi" (Wireless Network Center) gibi Windows'un ağ yönetimi araçlarını kullanabilirsiniz. Ayrıca, ağ bağlantısı sorunları yaşarsanız, Windows'un "Ağ Sorunlarını Gider" (Troubleshoot Network Problems) aracını kullanarak sorunları teşhis edebilirsiniz.
 

[Resim: maxresdefault.jpg]

deneme
Forum Üyesi

Konuda Ara

1 Yorum

cabbar

Forum Üyesi

Kayıtlı Üye Grubu
avatar
cabbar
01-10-2023, Saat: 20:24
01-10-2023, Saat: 20:24
#2
Yorumu Paylaş
işinize yaracak bilgiler


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi