Türkevi saldırganı yakalandı

avatar cabbar
Forum Üyesi
27-05-2023, Saat: 01:47
240
#1
Yorumu Paylaş

ABD'nin New York eyaletinde Türkevi’ne düzenlenen saldırının zanlısı ABD polisinin operasyonu sonucu yakalandı. Türkiye’nin New York Başkonsolosluğu ve Türkiye’nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilciliği’nin içerisinde bulunduğu Türkevi'ne pazartesi günü saldırı düzenlenmişti.
Saldırının zanlısı ABD polisinin operasyonu sonucu yakalandı.
Gazeteci Yavuz Atalay, CNN TÜRK canlı yayınında ABD polisinin imza attığı operasyonu değerlendirdi ve 'Saldırganın yakalandığı dışında bir bilgi yok. Yakalamasına ilişkin daha detaylı bilgiler polis departmanından paylaşılacaktır' dedi.
 Türkiye'nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilciliği ile New York Başkonsolosluğu'na ev sahipliği yapan Türkevi binası 22 Mayıs'ta saldırıya uğramış, saldırganın Meksika’dan ABD’ye kaçak girmiş Recep Akbıyık olduğu açıklanmıştı.
3 gün boyunca bir saldırganın bulunamamış olmasının New York polisinin hanesine negatif yazılacağını belirten Atalay, 'Şahsın kimliğini de Türkiye Cumhuriyeti belirleyip New York polisine bildirdi' dedi.
New York Polis Departmanı (NYPD), Türkevi’nin camlarına levyeyle saldıran şahsın görüntülerini kamuoyuyla paylaşmıştı.
Görüntülerde, elinde levye olan bir kişinin metro istasyonundan çıkış anları yer almıştı.
ABD’de yaşayan Türk vatandaşları, Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turu için Cumartesi gününden bu yana Türkevi’nde oy kullanıyor.


[Resim: 6470c3dbae0a8f0b74204fb6.jpg]
deneme
Forum Üyesi

Konuda Ara

1 Yorum

cabbar

Forum Üyesi

Kayıtlı Üye Grubu
avatar
cabbar
28-05-2023, Saat: 03:58
28-05-2023, Saat: 03:58
#2
Yorumu Paylaş
haberler


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi