Sel felaketinin yaşandığı

avatar cabbar
Forum Üyesi
07-09-2023, Saat: 20:51
182
#1
Yorumu Paylaş

Sel felaketinin yaşandığı Yunanistan'da ordu devreye girdiYunanistan'ı vuran Daniel Fırtınası'nda bilanço ağırlaşıyor. Şu ana kadar 4 kişinin hayatını kaybettiği ve 6 kişinin kayıp olduğu fırtına nedeniyle Yunan ordusu da devreye girdi. Selden etkilenen şehirlerde göreve başlayan Yunan askerleri, evlerinde mahsur kalan insanları kurtarmaya başladı.
Yunanistan'da şiddetli yağışların yol açtığı selde hayatını kaybedenlerin sayısı 4'e yükseldi. Kayıp 6 kişiyi arama çalışmaları sürerken Yunan ordusu da devreye girdi. Yunan askerleri, selin vurduğu Kardiçe kentinde mahsur kalanları şişme bot ve kepçelerle kurtardı.
 
4 ÖLÜ, 6 KAYIPYunanistan'da Daniel Fırtınası'nın yol açtığı şiddetli yağışın ardından meydana gelen selde can kaybı artıyor. Yürütülen arama çalışmalarında 49 yaşındaki bir kişinin cansız bedenine ulaşıldı. Böylece sel felaketinde hayatını kaybedenlerin sayısı 4'e yükseldi. Yunanistan İklim Krizi ve Sivil Koruma Bakanı Vassilis Kikilias, şu ana kadar 885'ten fazla kişinin kurtarıldığını, 6 kişinin ise kayıp durumda olduğunu açıkladı. Hükümet Sözcüsü Pavlos Marinakis ise "Devletin şu anda önceliği, kötü hava şartlarından etkilenen bölgelerdeki insanların kurtarılması ve kritik altyapının korunmasıdır" dedi.

 
YUNAN ORDUSU DEVREDEOrdudan yapılan açıklamada ise sel sularında mahsur kalanları kurtarmak için 25'ten fazla bot kullanıldığı, 7 helikopter ile 1 askeri kargo uçağının hazırda bekletildiği aktarıldı. Kardiçe kentinde ise ordu, şişme botlarla kurtarma çalışmalarına katıldı. Bazı yerlerde evlerin tamamen sular altında kaldığı, halkın kepçelerle kurtarıldığı ifade edildi.

 
SON 48 SAATTE ŞİDDETLİ SU BASKINLARI YAŞANDIMeteoroloji servisine göre Yunanistan'ın orta kesimindeki Teselya bölgesinde son 48 saatte şiddetli su baskınları meydana geldi. Selden en çok etkilenen şehirlerden biri olan Volos'ta su, internet ve elektrik kesintileri ise devam ediyor.

 
FIRTINA ETKİSİNİ SÜRDÜRECEKÖLÜ SAYISI 4'E YÜKSELDİ

[Resim: yunanistan-daki-selde-can-kaybi-4-e-ulas...5013_o.jpg]

deneme
Forum Üyesi

Konuda Ara

1 Yorum

cabbar

Forum Üyesi

Kayıtlı Üye Grubu
avatar
cabbar
08-09-2023, Saat: 23:11
08-09-2023, Saat: 23:11
#2
Yorumu Paylaş
işinize yaracak bilgiler


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi