phpbb nedir nasıl kullanılır nasıl öğrenebilirim

avatar cabbar
Forum Üyesi
06-05-2023, Saat: 17:04
377
#1
Yorumu Paylaş

phpBB, bir internet forumu yazılımıdır. Kullanıcıların çevrimiçi olarak etkileşimde bulunabileceği bir platform sunar ve açık kaynak kodlu bir yazılımdır. phpBB'nin en popüler özellikleri arasında kullanıcıların mesajlarını gönderme, özel mesaj gönderme, konulara yanıt verme, kullanıcıların profil bilgilerini düzenleme, forumlar ve alt forumlar oluşturma gibi işlevler yer alır.

phpBB, PHP programlama dili ve MySQL veritabanı kullanılarak geliştirilmiştir ve çeşitli dillerde destek sağlar. Hem kurulum hem de yönetim açısından kullanımı kolaydır ve topluluk tarafından sürekli olarak güncellenir.

phpBB kullanmayı öğrenmek için öncelikle phpBB web sitesinden son sürümü indirerek kurulum yapmanız gerekmektedir. Kurulum işlemi oldukça basit ve yönergeleri takip ederek kısa sürede tamamlayabilirsiniz. Daha sonra, phpBB paneline giriş yaparak forumlarınızı yönetebilir, yeni forumlar veya alt forumlar oluşturabilir, kullanıcıları yönetebilir ve forum ayarlarını özelleştirebilirsiniz.

Ayrıca, phpBB kullanımı hakkında yardım alabileceğiniz çeşitli kaynaklar bulunmaktadır. phpBB resmi web sitesinde forumlar, belgeler ve rehberler bulunmaktadır. Ayrıca, phpBB topluluğu tarafından desteklenen çeşitli forumlar ve bloglar da bulunmaktadır. İnternet üzerinde phpBB kullanımı hakkında birçok video eğitimi de bulabilirsiniz.

phpBB kullanmayı öğrenmek için en iyi yol, forum kurulumu yaparak pratik yapmak ve uygulamalı öğrenmektir. Bu sayede, phpBB'nin özelliklerini ve yönetim arayüzünü daha iyi anlayabilirsiniz.

[Resim: ixbir_MTY0N.png]
Beğenenler : spector
deneme
Forum Üyesi

Konuda Ara

3 Yorum

cabbar

Forum Üyesi

Kayıtlı Üye Grubu
avatar
cabbar
08-05-2023, Saat: 15:18
08-05-2023, Saat: 15:18
#2
Yorumu Paylaş
İşine yarayacak bir bilgiler.

spector

Forum Sorumlusu

Forum Sorumlusu
avatar
spector
08-05-2023, Saat: 23:08
08-05-2023, Saat: 23:08
#3
Yorumu Paylaş
Teşekkürler bilgilendirme için. Gülümse
Beğenenler : cabbar


Destek almak için BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ.

cabbar

Forum Üyesi

Kayıtlı Üye Grubu
avatar
cabbar
24-05-2023, Saat: 03:26
24-05-2023, Saat: 03:26
#4
Yorumu Paylaş
spector Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yoruma gitTeşekkürler bilgilendirme için. Gülümse

Ne demek


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi