Lol de Kazanma Taktikleri %100

avatar Aydın AKBULUT
Forum Üyesi
26-12-2023, Saat: 23:01
210
#1
Yorumu Paylaş

League of Legends oyunu günümüzde hala çokça ilgi gören bir oyun olduğundan dolayı bunun yanında soruları da getiriyor. Oyuncular normal olarak takımlarında en gözde oyuncu olmaya çalışıyorlar ve bazı oyuncuların kesinlikle kaybetmeye tahammülü yoktur. Peki ya maçın gözde oyuncusu nasıl olursunuz ?
Oyunun En Gözde Oyuncusu Nasıl Olurum?

[Resim: lol-rank-siralama-sistemi.webp]

 Takım olarak veya bireysel olarak girdiğin oyunlarda Sihirdar Vadisi oynuyorsanız öncelikle kendi bulunduğunuz koridorda rakip ana merkezinden gelen minyonların canları yarıdan aza indiğinde son bitirici hamleyi siz yapın ve altın ve beceri puanını kazanın.
 Karşınızda duran rakip oyuncu sizden daha iyi olduğunu düşünüyorsanız veya şampiyonunun sizin şampiyonunuzdan daha güçlü olduğunu düşünüyorsanız kendi kulenize daha yakın oynayarak minyonlara son darbe ile rakibin size daha çok baskı kurmasını sağlayın ve ormancınızdan yardım isteyin.
Ormancınız geldiğinde ormancınızı yalnız bırakmayın ve organize bir şekilde rakibinize saldırın ve üstünlüğü sağlayın. Rakibinizi oyundan düşürene kadar bu işlemi tekrar edebilir ve ardından diğer koridorlara arkadaşlarınıza yardım etmeye gidebilir ve düşmanı arkalayarak alt edebilirsiniz.
Böylece aldığınız kill sayısı size altın ve tecrübe kazandıracak ve koridorunuza geri döndüğünüzde ezici bir fark oluşacaktır. Bu farkı değerlendirmek çokça önemlidir fakat daha güçlü olduğunuzdan kesinlikle emin olmadan fazla baskı kurmanızı tavsiye etmem.
Çünkü rakip ormancı tıpkı sizin yaptığınız gibi sizi arkadan yakalayıp kapana düşürebilir ve rakibinizin güçlenmesini sağlayabilir. Öncelikle birkaç baskın ve arkadaşlarınız ile organize bir savaş gerçekleştirdiğinizi düşünerek önde olduğunuzu varsayıyoruz.
Bu işlemler gerçekleştirdikten sonra oyunu kazanmanız pekte kolay değil çünkü nerede ne zaman olmanız gerektiğini iyi bilmeniz gerekmektedir.
Ormancınızı iyi takip etmelisiniz ve size yakın olduğunda örneğin vadi alameti , ejder , baron gibi canavarları kesmesine yardım ederek hızlıca takımınızı güç, hız vb. şekilde boostlayıp ortaklaşa bir savaş planı ile düşmanı alt etmeniz gerekiyor. Burada sizin göreviniz rakip oyuncuları teker teker boş bulduğunuz anda ortadan kaldırmak ve bunu mümkünse kendinize daha az hasar verdirerek yapmanızı tavsiye ederim.
Aynı zamanda koridorunuzda ve haritanın rakip bölgesine geçiş yaptığınızda görüşünüzün olmadığı yerlerde totem kullanarak oraları aydınlatmanız gerekiyor fakat hiç görüş olmayan bir yere öyle direkt olarak giriş yapmak tehlikeli olabilir çünkü bir anda tüm rakip takım karşına çıkabilir ve takımındaki oyuncular sana kötü sitemlerde bulunabilir.
Dereceli oyunlarda bu durumlar çok hafife alınmaz. Böyle durumlarda uzak görüş satın almak ve kırmızı totem satın almanız gerekir. Uzak görüş ile giremeyeceğiniz yerleri aydınlatabilir ve kırmızı totem ile rakip oraya girmediği ve kırmadığı sürece orayı hep aydınlatabilirsin ve oraya takımının rahatça girebilmesini sağlarsın.30 level unranked hesap larla bu işlemleri gerçekleştirmek sizin daha yararınıza olacaktır. Böylece rahatça derece rütbesi alabilirsiniz.
Beğenenler : Ari_boss, LogMane, spector, tiename
deneme
Forum Üyesi

Konuda Ara

4 Yorum

BarBarOsjs

Forum Üyesi

Kayıtlı Üye Grubu
avatar
BarBarOsjs
28-12-2023, Saat: 12:55
28-12-2023, Saat: 12:55
#2
Yorumu Paylaş
yararlı konu teşekkür ederim
Beğenenler : Aydın AKBULUT


Discord : barbarosjs

Timenolys

Marangoz

Kayıtlı Üye Grubu
avatar
Timenolys
28-12-2023, Saat: 21:53
28-12-2023, Saat: 21:53
#3
Yorumu Paylaş
Konu için teşekkürler, Başarılı.
Beğenenler : Aydın AKBULUT


       -        iXbir.Net         - 
 web security & engineer

LemonT

Forum Üyesi

Kayıtlı Üye Grubu
avatar
LemonT
28-12-2023, Saat: 21:54
28-12-2023, Saat: 21:54
#4
Yorumu Paylaş
konu için teşekkürler.
Beğenenler : Aydın AKBULUT

Ari_boss

Forum Üyesi

Kayıtlı Üye Grubu
avatar
Ari_boss
02-01-2024, Saat: 21:02
02-01-2024, Saat: 21:02
#5
Yorumu Paylaş
Faydalı buldum, teşekkürler...
Beğenenler : Aydın AKBULUT


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi