Görev Çubuğu ve Bildirim Merkezi Windows 10'da nasıl kullanılır

Görev Çubuğu ve Bildirim Merkezi Windows 10'da nasıl kullanılır

avatar cabbar
Forum Üyesi
18-09-2023, Saat: 20:51
215
#1
Yorumu Paylaş

Windows 10'da Görev Çubuğu ve Bildirim Merkezi kullanımı oldukça önemlidir, çünkü bu iki özellik, bilgisayarınızı daha etkili bir şekilde yönetmenize ve önemli bilgileri hızlıca erişmenize olanak tanır. İşte Windows 10'da Görev Çubuğu ve Bildirim Merkezi'nin nasıl kullanılacağına dair temel bilgiler:

**Görev Çubuğu KullanımıÖpücük At*

1. *Başlat MenüsüÖpücük At Görev Çubuğu, ekranınızın alt kısmında yer alır. Başlat Menüsü, Görev Çubuğu'nun sol tarafında bulunur. Başlat Menüsü'nü tıklayarak uygulamaları başlatabilir ve dosyaları açabilirsiniz.

2. *Sık Kullanılan UygulamalarÖpücük At Görev Çubuğu'nun sağ tarafında, sık kullanılan uygulamalarınızın simgelerini görüntülersiniz. Bu simgeleri tıklayarak bu uygulamaları hızlıca başlatabilirsiniz.

3. *Açık UygulamalarÖpücük At Görev Çubuğu'nda açık olan tüm uygulamaların simgelerini görebilirsiniz. Bir uygulama simgesine tıklayarak o uygulamaya geçiş yapabilirsiniz.

4. *Görev GörünümüÖpücük At Görev Çubuğu'nda görev görünümü butonuna tıkladığınızda, açık uygulamalarınızı küçük pencere kartları şeklinde görüntüleyebilirsiniz. Bu, açık uygulamalar arasında hızlıca geçiş yapmanıza olanak tanır.

5. *Arama ÇubuğuÖpücük At Görev Çubuğu'nun sağ tarafında bulunan arama çubuğunu kullanarak dosyaları, uygulamaları ve ayarları arayabilirsiniz. Arama sonuçları hemen altında görüntülenir.

**Bildirim Merkezi KullanımıÖpücük At*

1. *Bildirim Merkezi AçmaÖpücük At Bildirim Merkezi'ni açmak için Görev Çubuğu'nda sağ alt köşede bulunan bildirim simgesine (konuşma balonu simgesi) tıklayın veya klavyede "Windows tuşu" + "A" tuşlarına birlikte basın.

2. *Bildirimleri Gösterme ve GizlemeÖpücük At Bildirim Merkezi'nde, gelen bildirimleri görebilir ve bunları tıklayarak ayrıntılarına erişebilirsiniz. Bildirimleri gizlemek veya hepsini temizlemek için "Tümünü Temizle" seçeneğini kullanabilirsiniz.

3. *Hızlı AyarlarÖpücük At Bildirim Merkezi'nin altında hızlı ayarlar bulunur. Buradan Wi-Fi, Bluetooth, ses, parlaklık ve diğer önemli ayarları hızlıca değiştirebilirsiniz.

4. *Uygulama Bildirimleri YönetimiÖpücük At Bildirim Merkezi'nde, her bir uygulamanın bildirimlerini yönetmek için ayarları açabilir veya kapatabilirsiniz.

5. *Eylem MerkeziÖpücük At Bildirim Merkezi aynı zamanda "Eylem Merkezi" olarak da bilinir ve özellikle taşınabilir cihazlarda bildirimlerinizi ve ayarlarınızı hızlıca yönetmenize olanak tanır.

Bu temel bilgiler, Windows 10'da Görev Çubuğu ve Bildirim Merkezi'ni kullanmaya başlamanıza yardımcı olmalıdır. Bu özellikler, kullanıcılara işletim sistemi ile daha etkileşimli bir deneyim sunar.
 

[Resim: c05b82e3-6dbf-4069-9160-4879c87a5b1b.png]

deneme
Forum Üyesi

Konuda Ara

2 Yorum

cabbar

Forum Üyesi

Kayıtlı Üye Grubu
avatar
cabbar
20-09-2023, Saat: 23:22
20-09-2023, Saat: 23:22
#2
Yorumu Paylaş
İşinize yaracak bilgiler

cabbar

Forum Üyesi

Kayıtlı Üye Grubu
avatar
cabbar
20-09-2023, Saat: 23:22
20-09-2023, Saat: 23:22
#3
Yorumu Paylaş
İşinize yaracak bilgiler


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi