google sitemap generator wordpress nasıl yapılır

avatar cabbar
Forum Üyesi
04-05-2023, Saat: 21:10
240
#1
Yorumu Paylaş

Google Sitemap Generator, bir web sitesinin Google arama motorları tarafından daha kolay taraması ve indekslenmesi için kullanılan bir araçtır. WordPress kullanıcıları için, birçok ücretsiz ve ücretli eklenti mevcut olduğundan, site haritası oluşturma işlemi oldukça basit hale gelir. İşte Google Sitemap Generator WordPress kurulumu için adımlar:
  1. Eklenti Kurulumu: WordPress sitenize site haritası oluşturmak için kullanabileceğiniz birçok ücretsiz eklenti vardır. Bunlardan en popüler olanları Google XML Sitemaps, Yoast SEO ve All in One SEO Pack'tir. Bu eklentilerden birini seçin ve WordPress yönetici panelinizdeki Eklentiler > Yeni Ekle bölümünden yükleyin ve etkinleştirin.
  2. Ayarları Yapın: Eklenti etkinleştirildikten sonra, site haritası oluşturma ayarlarını yapılandırmak için eklenti ayarlarına gidin. Ayarlar genellikle Eklentiler > XML Sitemap veya SEO > XML Sitemap gibi bir bölüm altında yer alır. Ayarlar, site haritasının hangi sayfaları içereceğini, hangi sayfaların hariç tutulacağını ve güncelleme sıklığını belirlemenizi sağlar.
  3. Site Haritasını Oluşturun: Ayarları yaptıktan sonra, eklentinin site haritasını otomatik olarak oluşturmasını sağlamak için, sitenizin ana sayfasını açın ve site haritasının URL'sini kontrol edin. Eklenti genellikle "sitemap.xml" gibi bir dosya adı kullanır ve site adınızın sonuna eklenir.
  4. Site Haritasını Google'a Gönderin: Site haritasını oluşturduktan sonra, Google Search Console hesabınızda site haritasını gönderin. Google Search Console hesabınız yoksa, ücretsiz olarak kaydolabilirsiniz. Site haritasını Google Search Console hesabınızda göndermek, Google'ın sitenizin daha hızlı taramasına ve dizine eklemesine yardımcı olacaktır.
Bu adımları takip ederek, Google Sitemap Generator WordPress kurulumunu kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, ilgili eklentinin belgelerine veya destek forumuna başvurabilirsiniz.[Resim: goto-yoast-settings.jpeg]
deneme
Forum Üyesi

Konuda Ara

1 Yorum

cabbar

Forum Üyesi

Kayıtlı Üye Grubu
avatar
cabbar
05-05-2023, Saat: 19:46
05-05-2023, Saat: 19:46
#2
Yorumu Paylaş
İşinize yarayacak bilgiler


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi