Facebook Messenger nedir ve nasıl kullanılır

avatar cabbar
Forum Üyesi
25-09-2023, Saat: 22:14
268
#1
Yorumu Paylaş

Facebook Messenger, Facebook'un bağımsız bir mesajlaşma uygulamasıdır ve aynı zamanda Facebook web sitesi veya mobil uygulaması üzerinden de erişilebilen bir mesajlaşma platformudur. Facebook Messenger, kullanıcıların metin mesajları, sesli aramalar, video aramalar ve dosya paylaşımları gibi iletişim yöntemleri aracılığıyla arkadaşları ve kişilerle iletişim kurmalarını sağlar. İşte Facebook Messenger'ı nasıl kullanacağınıza dair temel adımlar:

**1. Facebook Messenger Uygulamasını İndirmeÖpücük At*

Eğer Facebook Messenger'ı mobil cihazınızda kullanmak istiyorsanız, ilgili uygulama mağazasından (App Store veya Google Play Store) Facebook Messenger uygulamasını indirin ve kurun.

**2. Giriş veya Kayıt OlmaÖpücük At*

Uygulamayı açtığınızda, Facebook hesabınızla giriş yapabilir veya yeni bir hesap oluşturabilirsiniz. Facebook Messenger, Facebook hesabınıza bağlı olarak kullanılır, bu nedenle mevcut bir Facebook hesabınızın olması gerekebilir.

**3. Kişilerle İletişim KurmaÖpücük At*

Facebook Messenger'ı açtığınızda, bağlantı kurmak istediğiniz kişileri veya grupları seçebilirsiniz. Bu kişiler, Facebook arkadaşlarınız olabilir veya telefon rehberinizdeki kişilerle bağlantı kurabilirsiniz.

**4. Mesaj GöndermeÖpücük At*

Seçtiğiniz kişiler veya gruplarla mesajlaşmak için sohbet penceresini açın ve metin mesajlarını yazın. Göndermek için mesajınızı yazdıktan sonra gönder düğmesine basın.

**5. Sesli ve Video AramalarÖpücük At*

Facebook Messenger, sesli ve video aramalar yapmanıza olanak tanır. Sohbet penceresinde üst sağ köşede bulunan telefon veya kamera simgesine dokunarak bu seçeneklere erişebilirsiniz.

**6. Dosya ve Fotoğraf PaylaşımıÖpücük At*

Sohbet penceresinin altında bulunan "Fotoğraf ve video paylaş" veya "Dosya paylaş" düğmelerini kullanarak medya dosyalarını veya belgeleri paylaşabilirsiniz.

**7. Emoji ve EtiketlemelerÖpücük At*

Sohbetlerinizi daha eğlenceli hale getirmek için emoji, çıkartmalar ve GIF'ler kullanabilirsiniz. Ayrıca, kişileri mesajlarınıza etiketleyebilirsiniz.

**8. Kişi ve Grup YönetimiÖpücük At*

Sohbetlerinizi düzenlemek, kişileri engellemek veya grupları yönetmek için sohbet ayarlarına erişebilirsiniz.

**9. Gizlilik AyarlarıÖpücük At*

Facebook Messenger'da gizlilik ayarlarına erişerek kimlerin sizinle iletişim kurabileceğini ve kimlerin sizinle sohbetlerinizi görebileceğini yönetebilirsiniz.

Facebook Messenger, arkadaşlarınız ve aile üyeleriyle iletişim kurmanın kolay bir yolunu sunar ve birçok kullanışlı özelliğe sahiptir. İnternet bağlantınız olduğu sürece dünya genelindeki kişilerle iletişim kurmanızı sağlar.
 

[Resim: facebook-messenger-rooms-nasil-kullanilir.jpg]

 

deneme
Forum Üyesi

Konuda Ara

2 Yorum

cabbar

Forum Üyesi

Kayıtlı Üye Grubu
avatar
cabbar
26-09-2023, Saat: 21:28
26-09-2023, Saat: 21:28
#2
Yorumu Paylaş
İşinize yaracak bilgiler

jamesbernard

Forum Üyesi

Kayıtlı Üye Grubu
avatar
jamesbernard
16-05-2024, Saat: 15:21
16-05-2024, Saat: 15:21
#3
Yorumu Paylaş
Facebook Messenger, sosyal ağın diğer kullanıcılarıyla iletişim kurmak ve etkileşimde bulunmak için güçlü bir araçtır. Gerçek zamanlı olarak metin mesajları, fotoğraflar, videolar ve ses kayıtları gönderme olanağı sağlar. Messenger ayrıca sesli ve görüntülü aramaları da destekleyerek, özellikle yüz yüze görüşemediğiniz zamanlarda arkadaşlarınız ve ailenizle iletişim kurmak için idealdir. Facebook Messenger ile ayrıca grup sohbetleri oluşturabilir, konum paylaşabilir, oyun oynayabilir ve duygularınızı ifade etmek için çeşitli çıkartmalar ve emojiler kullanabilirsiniz. Kullanıcı dostu ve kullanımı kolay arayüzü ile Messenger, dünya çapında milyonlarca kullanıcı için vazgeçilmez bir araç haline geliyor.


Живите и переживайте, смотрите и наслаждайтесь
 


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi