Domain Nedir? Kimler domain almalıdır?

avatar LemonT
Forum Üyesi
09-12-2023, Saat: 21:13
148
#1
Yorumu Paylaş

Selam,
 
Domain Nedir?
Bir web sitesinin adı gibi düşün, mesela "iXbir.net" İşte bu, bir domain. Yani internette bir yerlere gitmek için kullandığımız kısa, akılda kalıcı adresler. Bir nevi ev adresiniz gibi düşünün, sizi bulmak için kullanılır.
 
Kimler Domain Almalıdır?
  1. Kendine Güvenen Web Sitesi Sahipleri: Eğer bir web sitesine sahipsen ve ciddiysen, kendi adını taşıyan bir domain almak sana ciddiyet katmada yardımcı olabilir. Örneğin, "iXbir.net"
  2. İş Yapanlar ve Markalar: Eğer bir işletme sahibiysen veya kendi markanı oluşturuyorsan, domain almak adeta dijital vitrinin açık olması demek. "iXbir.net" gibi.
  3. Blog Yazarları ve İçerik Üreticileri: Eğer internette bir şeyler paylaşıyorsan, kendi adını taşıyan bir domain ile iz bırakabilirsin. "iXbir.net" gibi.
  4. Kendini Pazarlamak İsteyen Herkes: İnternette kendini tanıtmak, iş aramak veya sadece hobi amaçlı paylaşımlar yapmak isteyenler için domain bulunduğu yerden daha fazlasını ifade eder. "iXbir.net" gibi.
Sonuç olarak, domain almak yada domain kullanmak web site açmaktır. Günümüzde olan bütün siteler örnek iXbir.net yada youtube gibi web sitelerinin sonundaki .net bir alan adını ifade etmektedir.
Beğenenler : spector
deneme
Forum Üyesi

Konuda Ara

0 Yorum


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi