discord servers bot eklemek

avatar cabbar
Forum Üyesi
13-05-2023, Saat: 00:51
234
#1
Yorumu Paylaş

Discord sunucularına bot eklemek oldukça kolaydır. Bunun için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

1. Öncelikle, Discord Developer Portal'a giriş yaparak bir bot oluşturmanız gerekiyor. Bunun için bir hesap oluşturmanız ve ardından "New Application" (Yeni Uygulama) butonuna tıklamanız gerekiyor.

2. Bir uygulama oluşturduktan sonra, sol taraftaki menüden "Bot" sekmesine tıklamanız gerekiyor. Ardından, "Add Bot" (Bot Ekle) butonuna tıklayarak bir bot oluşturabilirsiniz.

3. Bot oluşturduktan sonra, sunucunuza eklemek istediğiniz Discord sunucusuna gidin ve "Server Settings" (Sunucu Ayarları) seçeneğine tıklayın.

4. Sol taraftaki menüden "Roles" (Roller) seçeneğine tıklayın ve "Create Role" (Rol Oluştur) butonuna tıklayarak yeni bir rol oluşturun. Bu rolü, botunuzun sahip olması gereken izinlerle donatabilirsiniz.

5. Botunuzu sunucunuza eklemek için, Discord Developer Portal'daki "OAuth2" sekmesine gidin ve "Scopes" (Kapsamlar) bölümünden "bot" seçeneğini işaretleyin. Ardından, botunuza vermek istediğiniz izinleri seçin ve alttaki "Copy" (Kopyala) butonuna tıklayarak bir bağlantı kopyalayın.

6. Kopyaladığınız bağlantıyı web tarayıcınızda açın ve botunuzu sunucunuza eklemek istediğiniz Discord sunucusunu seçin. Botunuzu sunucunuza eklemek için "Authorize" (Yetkilendir) butonuna tıklayın.

Bu adımları takip ettikten sonra, botunuz başarıyla sunucunuza eklenmiş olacak ve ayarlarınızı yapılandırabilirsiniz. Botunuzun nasıl çalıştığını ve nasıl yapılandırılacağını öğrenmek için, botun belgelerini inceleyebilirsiniz.

[Resim: 1-png.1229441]
deneme
Forum Üyesi

Konuda Ara

1 Yorum

cabbar

Forum Üyesi

Kayıtlı Üye Grubu
avatar
cabbar
14-05-2023, Saat: 01:22
14-05-2023, Saat: 01:22
#2
Yorumu Paylaş
İşinize yaracak küçük bir bilgiler


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi