cyberpanel kurulumu nasıl yapılır

avatar cabbar
Forum Üyesi
04-05-2023, Saat: 20:50
174
#1
Yorumu Paylaş

CyberPanel, web hosting yönetimi için bir kontrol panelidir ve birçok farklı özelliği içerir. CyberPanel'ın kurulumunu gerçekleştirmek için şu adımları takip edebilirsiniz:
 
  1. İlk olarak, CyberPanel'ın gereksinimlerini karşılayan bir Linux işletim sistemi sunucusuna erişim sağlayın. CyberPanel, CentOS 7/8 veya Ubuntu 18.04/20.04 gibi bazı Linux dağıtımlarında çalışır.
  2. Kurulum için gerekli olan Python 3 ve diğer bağımlılıkları yüklemek için sunucuda bir SSH istemcisini açın ve root yetkilerine sahip olduğunuz bir hesapla giriş yapın.
  3. CyberPanel'ın resmi web sitesinden kurulum komutlarını kopyalayın. Aşağıdaki komut, CentOS 7'de CyberPanel kurulumunu gerçekleştirmek için kullanılabilir:


    Hide Post


  4. Komutu sunucuya yapıştırın ve çalıştırın.
  5. Kurulum sırasında size bazı sorular sorulacaktır. Bunlar arasında, sunucunun IP adresi, hostname ve yönetici kullanıcısı ve şifresi gibi bilgiler yer alır. Sorulara yanıt verin ve kurulumu tamamlayın.
  6. Not: Kurulum sırasında oluşabilecek hataların ve sorunların çözümü için CyberPanel'ın resmi dokümanlarını kontrol etmeniz önerilir.
  7. Kurulum tamamlandıktan sonra, CyberPanel'a web tarayıcınızdan erişebilirsiniz. Varsayılan URL, "https://sunucu_IP_adresi:8090" şeklindedir.
  8. Erişim için gerekli olan kullanıcı adı ve şifreyi belirleyin ve giriş yapın. CyberPanel'ı kullanmaya başlayabilirsiniz.
deneme
Forum Üyesi

Konuda Ara

1 Yorum

cabbar

Forum Üyesi

Kayıtlı Üye Grubu
avatar
cabbar
05-05-2023, Saat: 19:48
05-05-2023, Saat: 19:48
#2
Yorumu Paylaş
İşinize yarayacak bilgiler


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi